zamknij
zamknij
RCTNTW
Kursy i szkolenia
Operator zewnętrzny
Aktualności
Wirtualny spacer po RCTNTW
Wyposażenie
Laboratorium modelarstwa
MAUT "Leonardo"
  MEN
  Kuratorium
  ORE
  PCEN
  OKE
  KOWEZiU
Laboratorium modelarstwa

Od 1 września 2013 roku w RCTNTW w Mielcu rozpoczęło działalność laboratorium modelarstwa i rakiet kosmicznych.


Zamknij galerię
Ładowanie zdjęć
Proszę czekać...

Modelarze zakończyli sezon. Nagrodził ich starosta.

Modelarze zakończyli sezon. Nagrodził ich starosta.

Modelarze z Młodzieżowej Akademii Umiejętności Technicznych „Leonardo” działającej przy Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu zakończyli sezon lotniczy. Ostatnią tegoroczną imprezą modelarską dla sportowców z Mielca były zawody F1n, które odbyły się w nowej hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3. Podczas zawodów modelarze, którzy w ciągu ostatnich miesięcy odnieśli szczególnie znaczące sukcesy zostali nagrodzeni przez Starostę Powiatu Mieleckiego Zbigniewa Tymułę.

Zawody rozegrano w trzech grupach, zależnie od stopnia zaawansowania zawodników. Każdy uczestnik rywalizacji wziął udział w 2 kolejkach po 3 loty, zaś do klasyfikacji brano pod uwagę 3 najlepsze (najdłuższe) loty. Klasa F1n polega na rzuceniu ręką lekkiego modelu szybowca w ten sposób, by jak najdłużej utrzymał się w powietrzu. Liczy się technika rzutu oraz waga i staranność wykonania modelu. Podczas zawodów padł pierwszy rekord hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3: najdłuższy lot imprezy trwał 31 sekund.

Podczas zawodów starosta Zbigniew Tymuła nagrodził modelarzy, którzy w mijającym roku odnieśli największe sukcesy podczas mistrzostw Polski lub mistrzostw Europy. Nagrody wręczali również dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli Zdzisław Nowakowski oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Adam Jastrząb.

- Chcemy dzisiaj nagrodzić sportowców, którzy w ostatnim czasie odnosili wyniki przynoszące dumę naszemu miastu o bardzo bogatej tradycji lotniczej. Byłoby bardzo dobrze, gdyby inne miasta naszego kraju odnosiły takie sukcesy, jak Mielec. Jednak to niemożliwe – przecież Mielec jest tylko jeden! – powiedział Zdzisław Nowakowski rozpoczynając ceremonię wręczenia nagród.

Suwmiarki oraz zestaw gadżetów otrzymał instruktor Grzegorz Goryczka i jego podopieczni: Bartosz Kaźmierski, Andrzej Rusinowski, Eryk Halaburda, Przemysław Żurawski, Mateusz Czerkies, Kacper Krempa, Wojciech Koszelski i Jakub Kukiełka. Prezenty otrzymali również Tomasz Kaźmierski i Michał Krawiec, którzy fotograficznie i filmowo dokumentują kolejne osiągnięcia modelarzy z MAUT „Leonardo”.

- Wasze działania naprawdę cieszą. Macie ogromną pasję. Dzięki wam dzieci przychodząc do domu nie spędzają czasu przy komputerze, tylko myślą o modelarstwie. Bardzo serdecznie wam tego gratuluję. My jako starostwo jesteśmy otwarci. Kiedyś zadeklarowałem, że modelarze otrzymają 50 tysięcy złotych. Te pieniądze już są zabezpieczone w budżecie. – mówił starosta Zbigniew Tymuła zwracając się do modelarzy. Starosta złożył również życzenia świąteczne i wyraził nadzieję na kolejne sukcesy.

Następnie Wojciech Koszelski dał pokaz akrobacji precyzyjnej lekkim, zdalnie sterowanym modelem samolotu. Samolot ten, mimo blisko metrowej rozpiętości skrzydeł waży zaledwie 40 gramów! Jest to możliwe dzięki zbudowaniu go z cienkiej folii o grubości zaledwie 3 mikronów rozpiętej na szkielecie z prętów węglowych o średnicy od 0,5 do 0,7 mm. Warto zaznaczyć, że model został własnoręcznie wykonany przez Wojtka.

Na zakończenie zawodów odbyło się ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród. Każdy uczestnik otrzymał słodki upominek i pamiątkowy medal.

Tekst i fotografie: Michał Krawiec

 

 

Wyniki zawodów F1n:

Grupa Mistrzowska:

1. Mateusz Czerkies

2. Kacper Krempa

3. Wojciech Koszelski

 

Grupa Średniozaawansowanych:

1. Konrad Burdzy

2. Emilia Wojdyło

3. Michał Kuczewski

 

Grupa Początkujących:

1. Gabriel Pietryka

2. Tristan Pietryka

3. Hubert Gawryś

Zamknij galerię
Ładowanie zdjęć
Proszę czekać...

powrót do: Laboratorium modelarstwa

wersja do druku

Centrum Egzaminacyjne ECDL
Akademia Lokalna Cisco
Współpraca z AGH
MAUT "Leonardo"
Konkurs informatyczny
Mielec stawia na zawodowców

Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu      ul. Wojska Polskiego 2B, 39-300 Mielec

tel. (fax): 17 788 51 94, 17 788 51 95,       e-mail sekretariat: ckp@ckp.edu.pl

CKPiDN jest wpisane do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod nr 2.18/00054/2010 i do Rejestru Agencji Zatrudnienia pod nr 6991