zamknij
zamknij
Projekty aktualne
Projekty zrealizowane
Aktualności
Projekty - publikacje
Festiwal Nauki i Techniki
  MEN
  Kuratorium
  ORE
  PCEN
  OKE
  KOWEZiU
Aktualności

Zamknij galerię
Ładowanie zdjęć
Proszę czekać...

Wizyta studyjna we Wrześni

Głównym celem wyjazdu było poznanie współpracy Zespołu Szkół Politechnicznych z podmiotami rynku pracy i lokalnymi przedsiębiorcami oraz organizacja praktycznego kształcenia zawodowego we współpracy z PCEZ oraz firmami Volkswagen Poznań i Gestamp Polska.

 

W spotkaniu zorganizowanym w ZSP uczestniczyli przedstawiciele samorządu, oświaty i przemysłu. Starosta Wrzesiński, pan Dionizy Jaśniewicz, omówił główne założenia projektu "Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego".

 

Założenia projektu „Mielec stawia na zawodowców” oraz sytuację mieleckiego szkolnictwa zawodowego przedstawił Dyrektor CKPiDN – Zdzisław Nowakowski.

 

Z kolei Dyrektor ZSP, Pan Bogdan Nowak omówił model współpracy szkoły z firmami na przykładzie klasy dla młodocianych pracowników, która od września 2016 roku funkcjonuje w szkole pod patronatem firm Volkswagen Poznań oraz Gestamp Polska. Uczniowie kształcą się w zawodzie mechanik precyzyjny.

 

Na zakończenie spotkania pan Przemysław Borecki, dyrektor CBiRNT, zaprezentował szczegóły nowej inwestycji Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii.

Spotkanie było okazją do przedyskutowania korzyściach wynikających ze współpracy szkół prowadzących kształcenie zawodowe z pracodawcami w formie klasy patronackiej.

Na zakończenie wizyty we Wrześni uczestnicy zwiedzili firmę Volkswagen Poznań zlokalizowaną w Białężycach pod Wrześnią.

Zamknij galerię
Ładowanie zdjęć
Proszę czekać...

powrót do: Aktualności

wersja do druku

Centrum Egzaminacyjne ECDL
Akademia Lokalna Cisco
Współpraca z AGH
MAUT "Leonardo"
Konkurs informatyczny
Mielec stawia na zawodowców

Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu      ul. Wojska Polskiego 2B, 39-300 Mielec

tel. (fax): 17 788 51 94, 17 788 51 95,       e-mail sekretariat: ckp@ckp.edu.pl

CKPiDN jest wpisane do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod nr 2.18/00054/2010 i do Rejestru Agencji Zatrudnienia pod nr 6991