zamknij
zamknij
Tablica informacyjna
Informatory
Zapisy na szkolenia
Informatory - archiwum
Zeszyty nauczycielskie
Studia podyplomowe
  MEN
  Kuratorium
  ORE
  PCEN
  OKE
  KOWEZiU
Tablica informacyjna

 

 

 

baner


Zamknij galerię
Ładowanie zdjęć
Proszę czekać...

O karierze komputera opowiadał prof. dr hab. Zbigniew Kąkol

W dniu 11 marca 2015 roku w auli zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego AGH w Mielcu, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu CZŁOWIEK – TECHNIKA – ROZWÓJ z młodzieżą i nauczycielami szkół ponadgimnazjalnych. W pierwszej części spotkania kierownik zamiejscowego wydziału inżynierii wytwarzania AGH w Mielcu profesor nadzwyczajny dr hab. inż. Bolesław Karwat poinformował zebranych o otwarciu od nowego roku akademickiego 2015/2016 pierwszego rocznika studiów dziennych pierwszego stopnia w Mielcu. Absolwenci otrzymają tytuł inżyniera mechanika.

 

Następnie zebrani wysłuchali wykładu, zilustrowanego prezentacją multimedialną, którą przedstawił prof. dr hab. Zbigniew Kąkol, prorektor AGH ds. Nauki Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, pt. „O karierze komputera”. Profesor rozpoczynając wykład przypomniał w interesujący sposób historię oraz istotę działania komputera, a później przybliżył zebranym dziedziny naszego życia, w których wykorzystanie komputera wraz z jego mocą obliczeniową jest niezbędne. Jako przykład podał m.in. nowoczesne tomografy komputerowe wykorzystywane w medycynie przetwarzające ogromne ilości danych. W podsumowaniu prelegent przedstawił kilka uwag na temat zarówno przewidywalnej jak i nieprzewidywalnej przyszłości komputera.

 

Zamknij galerię
Ładowanie zdjęć
Proszę czekać...

powrót do: Tablica informacyjna

wersja do druku

Centrum Egzaminacyjne ECDL
Akademia Lokalna Cisco
Współpraca z AGH
MAUT "Leonardo"
Konkurs informatyczny
Mielec stawia na zawodowców

Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu      ul. Wojska Polskiego 2B, 39-300 Mielec

tel. (fax): 17 788 51 94, 17 788 51 95,       e-mail sekretariat: ckp@ckp.edu.pl

CKPiDN jest wpisane do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod nr 2.18/00054/2010 i do Rejestru Agencji Zatrudnienia pod nr 6991