Zapraszamy uczniów powyżej 12-go roku życia z mieleckich szkół, do udziału w konkursie technicznym organizowanym przez Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu.
Wprowadzenie w ostatnich miesiącach ubiegłego roku szkolnego kształcenia zdalnego pokazało, że jest to wielkie wyzwanie i codzienne mierzenie się z rozmaitymi problemami. Od ograniczeń technologicznych, przez problemy z komunikacją wewnątrz szkoły, z rodzicami i uczniami, po problemy psychologiczne. Dla wielu z nich to niełatwa walka, którą podejmują, przede wszystkim dlatego, że czują się odpowiedzialni za swoich uczniów. Praktyka stosowania tej formy nauczania spowodowała powstanie wielu pytań: jak aktywizować, zachęcać i utrzymać zainteresowanie uczniów nauką zdalną? jak chronić uczniów przed niebezpieczeństwami w sieci? Na te i inne pytania odpowiedzą prelegenci na naszej konferencji.
Zapraszamy na trzygodzinne warsztaty, które odbędą się w siedzibie CKPiDN w Mielcu przy ul. Wojska Polskiego 2B, a poprowadzi je Tomasz Borowiec - doradca metodyczny dla nauczycieli techniki
Dziękujemy prelegentom i uczestnikom za udział w webinarium. Poniżej zamieszczamy prezentacje prelegentów.
Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało poradnik „Dobre praktyki dotyczące funkcjonowania jednostek systemu oświaty w okresie zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19”. Materiał został opracowany na podstawie informacji zebranych przez kuratorów oświaty od dyrektorów szkół. Poradnik zawiera wskazówki, jak organizować nauczanie na odległość czy nauczanie w wariancie mieszanym. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem.
Jeżeli jesteś zainteresowany innowacyjna działalnością szkoły, jeśli zauważasz problem u swoich uczniów, jeśli dostrzegasz możliwości rozwojowe swoich wychowanków, to zainteresuj się problematyką innowacji pedagogicznych w szkole.
Zapraszamy na webinarium w dniu 31.08.2020 r. o godzinie 18.00, na którym poznasz:
- sposoby wprowadzania nowatorskich rozwiązań programowych, metodycznych lub organizacyjnych;
- potrzebne dokumenty – wewnętrzne – szkolne procedury;
- przykłady innowacji;
- sposoby badania rezultatów innowacji.
Kilkanaście dni dzieli nas od rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Z niecierpliwością wyglądaliśmy decyzji władz oświatowych co do organizacji tego roku. 12 sierpnia br. Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało zalecenia rekomendując co do zasady powrót do "tradycyjnej szkoły" z zastrzeżeniem włączenia nauczania zdalnego w sytuacji zachorowań uczniów lub nauczycieli. Uświadamiając sobie fakt, że w najbliższym roku szkolnym nic nie będzie takie same, jak w ubiegłym, zalecenia w żadnym stopniu nie ograniczają naszej dyskusji nt. funkcjonowania szkoły w nowych warunkach.
Zapraszamy dyrektorów szkół, nauczycieli, przedstawicieli organów prowadzących z miasta i powiatu mieleckiego na seminarium #2 z cyklu „W poszukiwaniu odpowiedzi na pytania zasadnicze”. Tym razem pytanie brzmi: Ile metodyki, ile technologii w zdalnym nauczaniu? W trakcie e-spotkania chcielibyśmy także zainicjować dyskusję poświęconą przyjęciu w środowisku mieleckim wspólnych założeń do zbudowania autonomicznych (od strony technologicznej) szkolnych modeli zdalnej edukacji. Będziemy również prosili o sugestie dotyczące tematyki kolejnych webinariów.
Zalecenia dla dyrektorów szkół i placówek, które znajdują się w strefie żółtej i czerwonej, możliwe modele kształcenia w czasie epidemii, procedury postępowania dyrektora i służb sanitarnych w sytuacji wystąpienia zagrożenia zakażenia COVID-19 w szkole, placówce – to główne tematy wspólnej konferencji Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego. Konferencja odbyła się 12 sierpnia br.