Rozwijaj pasję odkrywania – Dzień Otwarty Akademii Leonardo 26.09.2023 r.

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu mieleckiego i dębickiego na warsztaty, otwarty pokaz lotów modeli lotniczych i kosmicznych, pokaz interaktywny Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” oraz wystawę z zakresu fizyki i astronomii

Wydarzenie odbędzie się w dniu 26 września 2023 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu, ul. Wojska Polskiego 2B, 39-300 Mielec

Uczniom zostanie przybliżona idea nauki poprzez eksperymentowanie, doświadczenie i praktykowanie. Będą mieli możliwość odkryć w sobie zainteresowanie techniką, z którą na co dzień maja małą styczność ze względu na przebiegające przemiany cywilizacyjne.

Podczas wydarzenia odbędą się warsztaty:

• Lotnictwo (warsztaty modelarskie – budowa modeli szybowców wyrzucanych z ręki)
  • Lotnictwo (warsztaty modelarskie – budowa spadochronów z imitacją spadochroniarza)
  • Kosmonautyka (warsztaty budowy rakiet kosmicznych)
  • Robotyka i programowanie
  • Młodzi konstruktorzy (z uwzględnieniem aspektów ekologii i pozyskiwania energii ze źródeł naturalnych)
  • Komputerowe wspomaganie projektowania
  • Modelowanie i druk 3D

Każdy warsztat będzie trwał 2 godziny lekcyjne. Początek warsztatów rozpocznie się o godzinie 08:00. Uczeń może uczestniczyc tylko w jednym wybranym warsztacie.

Odbędzie się również otwarty pokaz lotów modeli lotniczych i kosmicznych, pokaz interaktywny Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” oraz  interaktywna wystawa dostępna dla wszystkich uczestników z dziedziny fizyki i astronomii obrazująca wybrane zagadnienia z obserwacji kosmosu, procesów zachodzących na planetach Układu Słonecznego.

Udział jest nieodpłatny, liczba miejsc ograniczona, zapisy elektroniczne >> tutaj <<

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem warsztatami wszyscy chetni zostana zapisani na listę rezerwową !

Szczegółowe informacje na stronie leonardo.ckp.edu.pl oraz pod numerem telefonu 17 250 64 83

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu wydarzenia pod nazwą „Rozwijaj pasję odkrywania – Dzień Otwarty Akademii Leonardo”