Bezpieczniej w sieci - druga edycja Konferencji Asów Internetu

Po raz kolejny Fundacja Szkoła z Klasą 10 lutego 2022 r. organizuje bezpłatny program, konferencję Asy Internetu, który jest skierowany do szkół podstawowych w całym kraju. Jego celem jest wzmacnianie w dzieciach i nastolatkach wartości, które pomogą im uniknąć zagrożeń w sieci oraz wsparcie nauczycieli i rodziców w tym zakresie.

Składać  się ona będzie z trzech paneli skierowanych do: uczennic/uczniów, nauczycieli/nauczycielek, edukatorów/edukatorek  oraz do rodziców.

W  I panelu zostaną poprowadzone lekcje dla uczniów / uczennic:

1. klas I-III na tematy: „W krainie życzliwości” i „ W poszukiwaniu źródeł”,
  2. klas  IV –VIII na tematy: „Rośnij w siłę” „Trenuj zmysły – bądź uważny” oraz „Włącz rozsadek”. ( tematy są do wyboru)

II panel, to wystąpienia eksperckie na bardzo ważne i aktualne tematy:

1. „Kompetencje przyszłości, jako element zasobów kierowanych”,
  2. "Lekcja on-line, jak angażować nie zapominając, że uczeń też człowiek”,
  3. „A gdyby szkołę stworzyć od nowa? Znaczenie relacji w uczeniu i uczeniu się”.

III panel, to Turniej Asów Internetu, który poprowadzi Robert Janowski.

Pod tym linkiem można  zarejestrować się na platformę Fundacja Szkoła z Klasą, jak również zgłosić chęć udziału w wydarzeniu. Osoby zarejestrowane po konferencji będą mogły wygenerować Certyfikat uczestnictwa:

Chcesz, żeby Twoje dzieciaki były bezpieczne w sieci i poruszały się w niej z rozsądkiem, uważnością, siłą, życzliwością i odwagą? – weź udział w tym wydarzeniu, zapraszamy serdecznie.

Doradcy metodyczni z CKPiDN w Mielcu