Platformy E-wychowanie fizyczne

W Polska funkcjonuje platforma internetowa „e-WF Sprawność i Zdrowie”, która służy do diagnozowania sprawności fizycznej uczniów. Diagnozowanie rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej jest wymagane zapisem w podstawie programowej z wychowania fizycznego, gdzie określone zostało co uczeń powinien wiedzieć i jakie prezentować umiejętności w zakresie diagnozy rozwoju i sprawności. Podczas nauczania zdalnego nauczyciele wychowania fizycznego  prowadzili próby diagnozy on-line dostępnymi testami, w tym najbardziej „popularnym” Indeksem Sprawności Fizycznej K. Zuchory.  Na konferencjach i warsztatach analizowane były  dostępne platformy diagnostyczne. Wiele szkół w Polsce diagnozowało sprawność i aktywność fizyczną za pomocą czeskiej platformy INTARES.

W Polska funkcjonuje platforma internetowa „e-WF Sprawność i Zdrowie”, która służy do diagnozowania sprawności fizycznej uczniów. Diagnozowanie rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej jest wymagane zapisem w podstawie programowej z wychowania fizycznego, gdzie określone zostało co uczeń powinien wiedzieć i jakie prezentować umiejętności w zakresie diagnozy rozwoju i sprawności. Podczas nauczania zdalnego nauczyciele wychowania fizycznego  prowadzili próby diagnozy on-line dostępnymi testami, w tym najbardziej „popularnym” Indeksem Sprawności Fizycznej K. Zuchory.  Na konferencjach i warsztatach analizowane były  dostępne platformy diagnostyczne. Wiele szkół w Polsce diagnozowało sprawność i aktywność fizyczną za pomocą czeskiej platformy INTARES.

Aktualnie Możemy korzystać z Polskiej platformy, którą już jako nauczyciele wychowania fizycznego znamy: https://ewf.h1.pl/user/ . W czasie nauczania zdalnego korzystaliśmy z zasobów tej platformy. Obecne rozszerzono ofertę platformy za odpłatnością. Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie udostępnia szczegóły korzystania z platformy.

Poniżej prezentujemy Oświadczenie Dyrektora Sportowego platformy i zachęcamy do korzystania z jej zasobów.

                                                                                              Bogumiła Dziekan-Gąbka

                                                                                              Doradca metodyczny z wychowania fizycznego

 

Oświadczenie PLATFORMY e-WF

W odpowiedzi na liczne pytania dotyczące ogólnopolskiego programu „e-WF Sprawność i Zdrowie” pragniemy przekazać dyrektorom szkół następujące informacje:

 1. Dostęp do platformy edukacyjnej e-WF pod adresem ewf.edu.pl jest darmowy.
 2. Program „e-WF Sprawność i Zdrowie” w ramach opłaty zależnej od wielkości szkoły to cykliczne szkolenia oraz kompleksowe narzędzie dla nauczycieli WF w pracy zdalnej i przede wszystkim stacjonarnej:
  • monitorowanie postępów uczniów w zakresie wiedzy, sprawności i wydolności
  • dzienniczek aktywności ucznia
  • monitorowanie zdrowia i otyłości u dzieci, raporty dla dyrekcji

Jednorazowa opłata (od 90 zł) - dostęp do wszystkich szkoleń, materiałów i programu do 31.12.2021 roku dla wszystkich nauczycieli WF w szkole oraz dyrekcji.

 1. W ramach płatności wszyscy nauczyciele w szkole otrzymują dostęp do końca 2021 roku. W styczniu 2022 szkoła decyduje, czy chce pozostać w programie i wnieść nową opłatę.
 2. Jeżeli szkoła (lub jednostka samorządowa) nie może wydawać pieniędzy w najbliższym czasie informujemy że, istnieje możliwość odroczenie płatności nawet do grudnia. Nauczyciele po dokonaniu zgłoszenia mają cały czas dostęp do programu "e-WF Sprawność i Zdrowie".
 3. Przypominamy że po przystąpieniu do programu dyrekcja oraz nauczyciele mają możliwość odebrania certyfikatu pierwszego stopnia.
 4. Najbliższe szkolenie już dzisiaj (12 maja) o godz. 16:30.

Szkolenia obejmują:

 • zagadnienia sportowe
 • aspekty prawne przydatne dyrekcji i nauczycielom
 • naukę obsługi oprogramowania w celu zdobywania nowych kompetencji
 • doradztwo związane z metodyką i zdrowiem - profesorowie, prawnicy i praktycy są do Państwa dyspozycji.

Zachęcamy do korzystania z nowoczesnych i łatwych narzędzi informatycznych.

Mikołaj Moszkowicz
Dyrektor Sportowy e-WF

Tel.: 601 443 625
Email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt

Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu


ul. Wojska Polskiego 2B, 39-300 Mielec
tel. (fax): 17 788 51 94, 17 788 51 95,

e-mail sekretariat: ckp@ckp.edu.pl

CKPiDN jest wpisane do
Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod nr 2.18/00054/2010
i do Rejestru Agencji Zatrudnienia pod nr 6991

Godziny otwarcia

 

Poniedziałek 7:30-15:30
Wtorek 7:30-15:30
Środa 7:30-15:30
Czwartek 7:30-15:30
Piątek 7:30-15:30

 

NIP: 817-21-54-704
REGON: 690481700