Doradztwo metodyczne

Kalendarz doradców metodycznych

Doradcy metodyczni zapraszają na konsultacje, do sieci współpracy i samokształcenia oraz na swoje strony www

W październiku 2019 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu rozpoczęli pracę doradcy metodyczni:

• z wychowania przedszkolnego – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

We wrześniu 2023 roku rozpoczęła pracę Pani Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - doradca metodyczny z języka angielskiego.

Doradcy będą udzielać metodycznego wsparcia w ramach swoich przedmiotów poprzez prowadzenie m.in.: konferencji, warsztatów, konsultacji indywidualnych i grupowych, o których będziemy na bieżąco informować.

Ewa Arciszewskanauczyciel języka polskiego na wszystkich poziomach edukacji, od szkoły podstawowej przez gimnazjum po liceum ogólnokształcące. Obecnie nauczyciel w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tuszymie, egzaminator egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego.  Pracując jako nauczyciel, pełniąc funkcje kierownicze w oświacie doskonaliłam swoje umiejętności i wdrażałam nowe rozwiązania, aby zwiększyć możliwości oddziaływania na młodych ludzi i ich rodziców. Zawsze dla mnie najważniejszy był drugi człowiek i refleksyjne podejście do rozwiązywania zaistniałych problemów.

Beata Wrzesień – wieloletni nauczyciel wychowania przedszkolnego i doradca metodyczny, edukator, ekspert w składach komisji kwalifikacyjnych i egzaminacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o awans zawodowy, autor materiałów metodycznych dla nauczycieli wychowania przedszkolnego, szkolny organizator rozwoju edukacji, koordynator sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli wychowania przedszkolnego, e – nauczyciel.

Bogumiła Dziekan-Gąbka - nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Woli Mieleckiej. Ekspert z listy MEN ds. awansu zawodowego nauczycieli, edukator w zakresie organizacji i zarządzania edukacją zdrowotną i promocją zdrowia w szkole. Autor, współautor poradników metodycznych dla nauczycieli wychowania fizycznego.  Realizator wielu projektów MEN, MSiT w zakresie doradztwa i doskonalenia zawodowego nauczycieli, rozwoju aktywności, wychowania fizycznego, sportu dzieci i młodzieży, krajoznawstwa, turystyki, edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia.

W swojej pracy doradcy metodycznego dla nauczycieli wychowania fizycznego szkół podstawowych chciałabym się skupić na realizacji wychowania fizycznego w trakcie Covid 19, innowacji pedagogicznej i zainicjować nurt autoedukacji z wychowania fizycznego.

Ryszarda Kryczka – nauczyciel dyplomowany, mgr historii. Ukończone studia podyplomowe z Konstytucjonalizmu, Wiedzy o społeczeństwie oraz Bibliotekoznawstwa i informacji naukowej. Wieloletni nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w szkole podstawowej oraz w gimnazjum. Obecnie nauczyciel w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czerminie. Edukatorka Praw Człowieka Amnesty International Pierwszego Stopnia. Koordynator wielu międzynarodowych, ogólnopolskich oraz szkolnych projektów prawo człowieczych. Założyciel i opiekun Szkolnej Grupy Praw Człowieka w ZS-P w Czerminie.

W swojej pracy jako nauczycielki i wychowawczyni przyświeca mi cytat Konfucjusza: „Kto zdobytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa może być nauczycielem innych”.

Jolanta Zięba  nauczyciel dyplomowany. Wieloletni nauczyciel języka angielskiego w szkole podstawowej. Obecnie nauczyciel w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Czerminie, koordynator projektu Serce i Pomoc.

W swojej aktywności jako doradca metodyczny z języka angielskiego zamierzam podejmować  tematykę związaną z innowacyjną edukacją XXI wieku. W planowaniu pracy kieruję się myślą Konfucjusza: „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam,  pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”

metodycy zdjęcie 1